Switfit.cz

Fitness Club

Kruhový trénink v posilování vaší postavy

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 
Kruhový trénink je v dnešní době označován jako fenomén v oblasti fitness. Co je to tedy kruhový trénink?

Kruhový trénink je druh cvičení či fitness lekce, při které posilujete buď sám, nebo s celou skupinou různé svalové partie svého těla. Po celou dobu kruhového tréninku Vás provází zkušený fitness trenér, který Vás učí cviky na jednotlivých posilovacích strojích či mimo ně. Jakmile jste s jedním okruhem cvičení skončení, začínáte druhý okruh cviků znova.

Kruhový trénink patří k těm nejefektivnějším způsobům, kterými si v prvé řadě zpevníte celé tělo, zlepšíte vaši fyzičku a zároveň zhubnete. Kruhovým tréninkem spojíte příjemné s užitečným. Pozor! Kruhový trénink není určen k získání svalové hmoty, je vhodný také jako doplňkové cvičení k sportu. 

 

Jakým způsobem probíhá kruhový trénink?

Než začnete vůbec se samotným kruhovým tréninkem, je třeba si dát alespoň 5 minut rozcvičku, což je základ každého posilování (více zde). Kruhový trénink začíná tím, že každému z Vás určí váš fitness trenér stanovisko, u kterého začnete s vaším tréninkem.

Následně vám trenér vysvětlí, jak máte u daného stanoviska posilovat. Na daném stanovisku posilujete tak dlouho, dokud vám fitness trenér dá pokyn, abyste se přesunuli k dalšímu stanovisku. Zde se celý proces opakuje, to znamená, že vám váš trenér opět vysvětlí daný cvik, po určitou dobu posilujete, a poté se přesunete na další stanovisko.

Jakmile skončíte s celým okruhem všech posilovacích stanovisek, dáte si maximálně pět minut běh na běžícím páse či jiné aerobní cvičení, a poté Vás čeká celý okruh podruhé. Kompletní kruhový trénink by měl být optimálně proveden s třemi okruhy.

 

Co si vzít na sebe na kruhový trénink?

Určitě Vám doporučujeme si přečíst článek o fitness oblečení (článek zde). Nicméně, si na kruhový trénink vezměte pevnou obuv, tričko a pohodlné legíny či tepláky. Nezapomeňte si také s sebou vzít ručník, vodu, potítka a gumičku do vlasů.

 

Kde si můžete kruhový trénink vyzkoušet?

Kruhový trénink si můžete zdarma vyzkoušet v našem fitcentru Switching v Ostravě  Další ukázkové kruhové tréninku budeme postupně zveřejňovat na našich internetových stránkách.

 

Těšíme se na Vás

Tým Fitcentrum Switching

Naši partneři

                    

Jste zde: Home Odborné články Kruhový trénink v posilování vaší postavy

OTEVíRACÍ DOBA

  • pondělí                  7:00 - 22:00
  • úterý           7:00 - 22:00
  • středa              7:00 - 22:00
  • čtvrtek      7:00 - 22:00
  • pátek           7:00 - 22:00
  • sobota              8:00 - 15:00
  • neděle        13:00 - 21:00